Papírová archeologie 1

Kniha Papírová archeologie 1 je výsledkem naší snahy zdokumentovat poměrně složitou historii – jak se vyvíjely vystřihovánky a papírové modely ve známém mládežnickém časopise ABC. Pátrali jsme v samotných ábíčkách, ve stozích vystřihovánek, v mozkových závitech pamětníků a též jsme se museli poohlédnout v zahraničí, jelikož, jak jsme s úžasem zjistili, velký vliv na start vystřihovánek v ABC měly spřátelené zahraniční redakce časopisů pro děti a mládež.

Výstupem našeho úsilí je tato knížka. Jelikož historie vystřihovánek v ABC je dlouhá a bohatá, nemohli jsme si ukousnout sousto větší, než zatím první etapu z celého maratónu – a ta zabírá léta 1957 – 1970, tedy ročníky ABC 1-14.

Papírová archeologie 1

Máte několik možnosti, jak se ke knize dostat: a) Vypůjčit si ji od kamaráda – tím dáte najevo svůj vytříbený vkus a v očích přítele signifikantně stoupnete. Patrně vás bude brzy uhánět s navrácením, a proto zauvažujete o trvalém vlastnictví: b) Lze si pořídit jednotlivé sešity, ze kterých se kniha skládá – čili je možno ji sestavit v duchu románů na pokračování, které byly v ABC velmi populární – dávno tomu. c) Anebo si zakoupit knihu již hotovou, svázanou. Luxusní volba!

Koupí knihy přispějete nejen autorům za stovky hodin úsilí a bezpočet bezesných nocí, ale též na provoz tohoto podpůrného webu.

Děkujeme vám!  -StF-, -RoP-, -JoK-

Kam dál:

Nuže, 3 – 2 – 1 – …

Start

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jsi živý či duch? *