MPMPM

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují (MPMPM)

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují

Tým papírových archeologů spolupracuje s MPMPM od jeho prvopočátků, od dob prvních ideí a promrzlých brigád v budovaných prostorách (počátek roku 2012), až do současnosti, jak čas a možnosti dovolují.

Texty vytvořené pro MPMPM:

Historie papírového modelářství – stručný průřez staletými dějinami vystřihovánek připravil pro webovou stránku MPMPM Josef Kropáček v dubnu 2012; najdete jej v sekci Pro modeláře ⇒ Historie modelářství zde.

Katalog Zdeněk Smaženka / TEO

V březnu 2018 vyšel tištěný katalog k výstavě věnované modeláři Zdeňku „TEO“ Smaženkovi, který je znám především svou rozsáhlou sbírkou krásně slepených modelů vozů F1.
Byl jsem požádán, abych do katalogu přičinil předmluvu, pár slov o Zdeňkovi – bylo mi ctí a zde jsou (formát katalogu je A5, sešit o 28 stranách včetně obálky):

MPMPM MPMPM

Katalog Josef Kropáček / Sběratelské sny Josefa K.

V dubnu 2019 vyšel další katalog MPMPM, tentokrát věnovaný Josefu Kropáčkovi a nazvaný Sběratelské sny Josefa K.
Josef slaví v červnu 2019 kulatiny a je po dlouhá léta v modelářské komunitě znám jako velký sběratel a znalec historických vystřihovánek, navíc jako neúnavný publicista a organizátor velkých výstav papírových modelů. V katalogu najdeme texty přátel věnované jeho osobě a koníčku:

  • Pocta sběratelskému géniovi od Roberta Pavelky
  • Josef K. – Když sbírka roste / Když sbírka přerůstá z pera ředitele MPMPM Pavla Frydrycha
  • a poutavý rozhovor Michala Erbena s Josefem Kropáčkem, kde se o Josefově osobě a zálibách dozvíte hlouběji.

MPMPM MPMPM

Nechybí drobná vystřihovací příloha na pevnějším dvojlistě A5: reprinty prastarých německých vystřihovánek hotelu a betlému a také mimořádná čtveřice kartiček Archeologického atlasu věnovaná Pepově výstavě vzácných vystřihovánek v MPMPM, která se konala ve dnech 1. 4.–15. 9. 2019.

MPMPM MPMPM

-StF-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jsi živý či duch? *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..