ČT+ a vystřihovánky

Časopis ČT+ a vystřihovánky

Kolega Josef Kropáček pracuje už dlouhá léta v České televizi a ta má svůj programový časopis, čtrnáctideník ČT+. Díky Pepovi jsme se i na stránkách tohoto nemodelářského periodika mohli setkat s vystřihovánkami – a přímo unikátními.
Nejdříve si ale představme samotného Pepu – redaktoři ČT+ si nemohli nevšimnout, jakého zajímavého experta mají přímo na Kavčích horách, a v čísle 8/2007 byl otištěn pohled do papírového světa Josefa Kropáčka:

ČT+ a vystřihovánky

ČT+ č. 19/2007, které vyšlo v předvánočním čase roku 2007, přineslo vystřihovánku Mochovského mlýna z televizní pohádky Tři životy, která byla odvysílána na Štědrý den toho roku. Vystřihovánku zkonstruoval arch. Richard Vyškovský:

ČT+ a vystřihovánky

Vystřihovánka byla otištěna na velmi tenkém a navíc lesklém časopiseckém papíru. Ovšem v téže době byl vydán i propagační výtisk na pevnějším a matném papíru, ze kterého už je radost stavět:

ČT+ a vystřihovánky

Model mlýna je v měřítku 1:250:

ČT+ a vystřihovánky

ČT+ č. 8/2008 z kraje dubna 2008 pak navázalo – Pepa uspořádal soutěž o nejlépe postavený model Mochovského mlýna na tradiční jarní výstavě a soutěži papírových modelářů v Praze 4. Pozvánku na akci doprovodila půlstránková vystřihovánka z produkce arch. Milana Weinera s kouskem jarní miniboxové krajiny a „výletním“ vláčkem v měřítku 1:300:

ČT+ a vystřihovánky ČT+ a vystřihovánky

ČT+ č. 19/2008 ze září 2008 ukrývá dvě ozdobná paraplíčka, charitativní vystřihovánku Centra Paraple. Pod tímto kouskem jsou podepsáni Pepa Kropáček a František Sochor:

ČT+ a vystřihovánky

Díky za veškerou tuto práci a propagaci papírového modelářství, Pepo!

-StF-

4 komentáře u „ČT+ a vystřihovánky

    1. -StF-

      Pánové (i pro Milana a Marka), chce to trpělivost a rozhlížet se po internetových aukčních portálech, na Aukru se ten extra výtisk mlýna párkrát objevil. Je to prostě jako s jakýmkoli jiným dávno vyprodaným modelem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..