Svazek 1

Papíroví hrdinové.cz – svazek 1

Vystřihovánky hrdinů od pravěku po turecké války v 16. století

Papíroví hrdinové.cz - svazek 1Papíroví hrdinové.cz - svazek 1

Milí čtenáři, máte rádi figurky vojáčků?

Především vám je určena kniha Papíroví hrdinové.cz. Nechali jsme se inspirovat zahraničními tituly představujícími sbírky vystřihovacích figurek vojáčků, abychom ukázali a připomenuli i domácí hrdiny z papíru. Stejně tak, jako jsou naše dějiny plné válečných konfliktů a bitev, se také bohatě vyskytují vystřihovánky postaviček, jež tuto historii přibližují hravým způsobem dospělým i dětem.
První svazek zahrnuje nejdelší časový úsek chronologicky prezentovaný od pravěkých lovců až po konec 16. století. Vybíráme ze všech nám známých vystřihovánek figurek, a tak se může stát, že ty, o jejichž existenci víte jen vy, v naší publikaci nenaleznete.
Začínáme figurkou rytíře Vítka a možná se zeptáte proč. Proč ne. Jako děti začínáme vnímat hrdinství prostřednictvím pohádek a v nich jsou právě rytíři postavami, pro které je neohroženost typická. Hravý rytíř Vítek se počátkem 70. let minulého století stal maskotem Vítkovických železáren, a dokonce součástí loga tohoto podniku. Hrdinové ale nemusí nosit brnění nebo uniformu. Hrdinství spočívá v mimořádných činech, které jsou hodné obdivu – bojují za pravdu, čest a slávu.
Publikace obsahuje vystřihovací část, ze které si můžete vytvořit diorámy zachycující známé historické okamžiky z naší minulosti.

(Úvodní slovo Josefa Kropáčka)

 • Název: Papíroví hrdinové.cz – svazek 1 – vystřihovánky hrdinů od pravěku po turecké války v 16. století
 • Autoři: Josef Kropáček a Robert Pavelka
 • Grafika a sazba: Robert Pavelka
 • Vydavatel: www.papirovaarcheologie.cz, říjen 2023 (1. vydání)
 • Prodej a distribuce: www.modely-vystrihovanky.cz, PaperModel.cz, nebo nám napište objednávku na: atlasy zavináč papirovaarcheologie puntík cz – děkujeme!
 • Formát a vazba: A4, sešit
 • Počet stran: 44 + 4 strany obálky + 12 listů vystřihovacích příloh

Papíroví hrdinové

6 komentářů u „Svazek 1

  1. -StF- Autor příspěvku

   Schválně ne, bohužel se stala chyba v předtiskové přípravě a okraj vystřihovánky je omylem useknut 🙁 … omlouváme se.

 1. David

  Díky moc, pánové! Tak alespoň jedna „edice“ je, můžeme-li to tak říct, víceméně dokončená. Teď ještě co nejrychleji vydat 3. díl PA, abych se snad i někdy v budoucnu dožil analýzy těch osmdesátých let, což byla zlatá doba ábíčka pro mě – ročník 1972. 😉 :Držím palce!

   1. Josef

    Doufám, že to NĚKDY bude HODNĚ brzy 🙂 . Na Papírovou archeologii 3 se už nemůžu dočkat. Doba mezi vydáním 1 a 2 jsou jen tři roky. A teď to už máme skoro 8 let od dvojky a trojka pořád nikde 🙁 . Držím Vám palce ať se PA3 podaří co nejdřív vydat (rád bych si přečetl historii vystřihovánek ABC až do ročníku 45)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..