Svazek 1

Papíroví hrdinové.cz – svazek 1

Vystřihovánky hrdinů od pravěku po turecké války v 16. století

Papíroví hrdinové.cz - svazek 1Papíroví hrdinové.cz - svazek 1

Milí čtenáři, máte rádi figurky vojáčků?

Především vám je určena kniha Papíroví hrdinové.cz. Nechali jsme se inspirovat zahraničními tituly představujícími sbírky vystřihovacích figurek vojáčků, abychom ukázali a připomenuli i domácí hrdiny z papíru. Stejně tak, jako jsou naše dějiny plné válečných konfliktů a bitev, se také bohatě vyskytují vystřihovánky postaviček, jež tuto historii přibližují hravým způsobem dospělým i dětem.
První svazek zahrnuje nejdelší časový úsek chronologicky prezentovaný od pravěkých lovců až po konec 16. století. Vybíráme ze všech nám známých vystřihovánek figurek, a tak se může stát, že ty, o jejichž existenci víte jen vy, v naší publikaci nenaleznete.
Začínáme figurkou rytíře Vítka a možná se zeptáte proč. Proč ne. Jako děti začínáme vnímat hrdinství prostřednictvím pohádek a v nich jsou právě rytíři postavami, pro které je neohroženost typická. Hravý rytíř Vítek se počátkem 70. let minulého století stal maskotem Vítkovických železáren, a dokonce součástí loga tohoto podniku. Hrdinové ale nemusí nosit brnění nebo uniformu. Hrdinství spočívá v mimořádných činech, které jsou hodné obdivu – bojují za pravdu, čest a slávu.
Publikace obsahuje vystřihovací část, ze které si můžete vytvořit diorámy zachycující známé historické okamžiky z naší minulosti.

(Úvodní slovo Josefa Kropáčka)

  • Název: Papíroví hrdinové.cz – svazek 1 – vystřihovánky hrdinů od pravěku po turecké války v 16. století
  • Autoři: Josef Kropáček a Robert Pavelka
  • Grafika a sazba: Robert Pavelka
  • Vydavatel: www.papirovaarcheologie.cz, říjen 2023 (1. vydání)
  • Prodej a distribuce: www.modely-vystrihovanky.cz, PaperModel.cz, nebo nám napište objednávku na: atlasy zavináč papirovaarcheologie puntík cz – děkujeme!
  • Formát a vazba: A4, sešit
  • Počet stran: 44 + 4 strany obálky + 12 listů vystřihovacích příloh

Papíroví hrdinové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..