Letiště

Název: LetištěLetiště
Vydavatel: Petr Melichar
Rok vydání: 40. léta 20. stol.
Autor: neznámý
Formát: 42 × 34 cm
Počet vystřihovacích dílů: 24
Reprint: ABC č. 17 / roč. 61 (vyšlo 16. 8. 2016)
Článek na webu časopisu ABC:  ABC-logo

Model letiště nám přestavuje vydavatelství, které působilo pravděpodobně v Praze ve 40. letech 20. století a zaniklo po roce 1948. Jednotlivé archy s vystřihovánkami byly číslované a označené ochrannou známkou v podobě velkého písmene M s korunkou. Za tímto písmenem se skrývá jméno vydavatele Petra Melichara. Tajemstvím jsou čtyři velká písmena JLBA v pravém dolním rohu archu. Z dochovaných vystřihovánek známe letiště, oblékací panenku a koňské překážkové dostihy (obr. níže). Další produkci Melicharova vydavatelství tvořily knihy pro děti.

Letiště – pokyny ke stavbě:

LetištěVystřihovánky vydavatelství „M“ neměly žádné návodné texty ani kresby. Naši pradávní kolegové modeláři byli odkázáni jen na malý obrázek.
Před započetím stavby modelu si pečlivě prostudujte jeho jednotlivé díly. Narýhujte hrany pro snadnější ohýbání, vystřihněte nebo vyřežte postupně všechny díly a naohýbejte je. Slepte budovu letiště. Letadlo a figurky  naaranžujte na plochu dle kresby. Pro lepší vzhled doporučujeme všechny střihové i ohybové hrany zaretušovat příslušným odstínem barvy.

-JoK-

Letiště Letiště Letiště

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..