Albatros

Seznam vystřihovánek Albatros

Seznam vystřihovánek AlbatrosProdukce vystřihovánek v nakladatelství Albatros byla v 70. a 80. letech mohutná a měla spolu s časopisem ABC zásadní vliv na rozvoj papírového modelářství u nás. Neznáme nikoho, kdo by měl úplně, ale ÚPLNĚ VŠECHNY vystřihovací výtisky z Albatrosu, co kdy vyšly, včetně exotických zahraničních verzí. Přiložená tabulka je tedy kompletní, jak jen nám sbírky a znalosti dovolují. Věříme ale, že tam moc položek nechybí.
Pokud byste dokázali doplnit chybějící údaj(e), budeme vám vděčni za informaci, nejlépe s důkazním obrázkem výtisku a jeho tiráže. Děkujeme za spolupráci!

Excelovský seznam se vám otevře (nebo si jej uložte) po kliknutí na obrázek níže. Tabulka obsahuje poznámkový aparát a umožňuje doplňovat svá vlastní sběratelská data (např. zda a kolik kusů výtisku máte ve své sbírce). Řazení je chronologické dle prvního českého vydání vystřihovánky.
Na prvním listě sešitu (Autoři) je přehled jmen tvůrců, kteří jsou v seznamu na druhém listě (Albatros) uvedeni už jen zkratkou. Seznam obsahuje (ve sloupcích dále vpravo) i nám známé zahraniční verze vystřihovánek.
Níže také najdete album s galeriemi obálek vystřihovánek Albatros, včetně SNDK.

Přejeme vám zábavné a úspěšné sbírání albatrosek!

Datum poslední aktualizace seznamu: 31. 10. 2023

Seznam vystřihovánek Albatros

© Ing. Stanislav Fajkus, 2023. Soubor publikuji k volnému použití. Pokud z něj budete kdekoli citovat, budu vám vděčný za uvedení zdroje, tj. této www-stránky – děkuji za spolupráci! -StF-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..